Slow Fashion - Slow Life

Slow Fashion - Slow Life

Pojęcia te tworzą nierozerwalną parę i nie chodzi tu wcale o jakiś rodzaj spowolnienia, a raczej o świadome i przemyślane wybory, u których podstaw położymy esencje rzeczywistości - czyli jakość.

Zalani falą konsumpcjonizmu chyba mamy już dosyć ilości byle jakiego, szybkiego jedzenia, kawy wypitej w pośpiechy z plastikowego kubka, czy marnej jakości, tanich sieciówkowych ubrań. Dziś poszukujemy harmonii i równowagi pomiędzy działaniem i byciem.

Ruch Slow Fashion i Slow Life nadal nabiera popularności koncentrując się na świadomych przemyślanych wyborach. Zaczęliśmy zastanawiać się co jemy, czy posiłek jest dla nas zdrowy, czy ma dużo właściwości odżywczych, czy jest świeży i starannie przygotowany. Znajdujemy czas by odpowiednio i bez pośpiechu celebrować spożywanie dań. Podobnie ma się sytuacja w modzie. Tutaj znów przychodzi miejsce na świadomy i przemyślany wybór, począwszy od jakości ubrania, tego czy nam się podoba, czy do nas pasuje, czy jest nam potrzebne. Sięgamy głębiej i chcemy wiedzieć gdzie produkt powstał, z jakich materiałów, w jakich warunkach, kto go szył i jaką drogę przebył zanim znalazł się w naszych rękach. Zastanawiamy się jakie przedsiębiorstwo wspieramy kupując odzież w danym sklepie, czy ludzie tam pracujący mają godne warunki pracy i godną płacę.

Nasz świat zaczyna zależeć od naszych wyborów. Nasze przemyślane decyzje mają wpływ na nasze środowisko. Naszymi wyborami ograniczamy ilość wyrzucanych, raz założonych, tanich bluzek, które rozciągnęły się po pierwszym praniu. A każdą rzecz kupioną w duchu Slow Fashion traktujemy z szacunkiem długo się nią ciesząc. To nowa jakość życia - esencjalizm na wielu płaszczyznach.

Komentarze

  1. Ewa

    Ciekawy tekst

  2. Ewa

    Ciekawy tekst

Zostaw komentarz